טרנספורמציה דיגיטלית

טרנספורמציה דיגיטלית

בעולם העסקי שקיים כיום מביא כל מסגרת, חברה או ארגון לנסות ולהפוך לחדשניים, גמישים ומהירים יותר וזאת בכדי להישאר רלוונטיים, לצמוח ולהצליח בתוך אותו עולם עסקי בו הם מתנהלים ולוקחים חלק. חלק מאותה התחדשות קורית תוך הפיכת כל מסגרת לדיגיטלית וטכנולוגית יותר.

שנת 2020 הביאה מסגרות, ארגונים וחברות מכל העולם להאיץ את תוכניות הטרנספורמציה הדיגיטלית שתוכננו אצלם לאורך העשור שבפתח. האצת אותן תוכניות קרתה כמובן בשל משבר הקורונה בכל העולם. משבר שהדגיש עוד יותר את הצורך בפתרונות דיגיטליים כאן ועכשיו, זאת בכדי שהכלכלה בכל מדינה תמשיך לעבוד למרות המגבלות הקשות שאיתן אנו מתמודדים עד היום.

אחת מהחברות המובילות למימוש אותה טרנספורמציה דיגיטלית היא חברת Comrax. במהלך עבודתנו לווינו עשרות לקוחות וארגונים מובילים במשק הישראלי בתהליכי דיגטציה ביניהם דואר ישראל, קרן קיימת לישראל ועוד, תוך הכרת עולמו של הלקוח, מיפוי האתגרים ומציאת פתרונות.
 

מימוש אותה טרנספורמציה בפועל

ביצוע תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית על ידי "קומרקס" מהווה בעצם דריסת דרך טכנולוגית, חדשנית ויוקרתית. מנגד, חשוב שארגונים, מסגרות וחברות רבות ידעו כיצד להתמודד עם הקשיים והחסמים שצפים להם עם תחילת התהליך.

אחת מהאתגרים המורכבים נוגעים בעובדה כי מקומות רבים מתייחסים לתהליך זה כתהליך טכנולוגי בלבד, כשבפועל מדובר בתהליך בעל רבדים עסקיים, ארגוניים ותרבותיים. אנו ב"קומרקס" פועלים יחד עם העומדים בראש להבין כי מדובר בתהליך בעל מספר רבדים. זאת כדי שהבנה זו תוביל אותם לנהוג בהתאם ולבצע התאמות, הדרכות והטמעות לכלל בעלי התפקידים בחברה וזאת תוך התייחסות נקודתית לכל בעל תפקיד בכל אותם רבדים.

תהליך הכולל שלושה רבדים מרכזיים

אנשי המקצוע של "קומרקס" מצביעים על שלושה מישורים מרכזיים הכוללים את אותו תהליך. אותם מישורים מובעים בעצם כשאלות – מי בעצם מחולל את השינוי? מי משתנה בתוך התהליך ומה משתנה בתוכו?

העמקה באותם מישורים בעצם מביאה אותנו להבין כי תהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית כולל בתוכו את הדירקטוריון, ההנהלה, שותפים, משקיעים, עובדים, ספקים וכמובן הלקוחות עצמם. שאלת ה"מה משתנה" באה לענות בעצם על השינויים שאמורים לקרות בכל אחד ממרכיבי המסגרת – בין אם מדובר על דילול או הרחבת הצוותים המקצועיים, עבודה בשפה אחרת, שימוש במכשור טכנולוגי חדש ועוד.